Popularnonaukowe

Aktywne filtry

 • 0 Opinia(e) 
  Słowiańskie zaświaty....

  Autor podjął się niełatwego zadania by z różnych źródłowych puzzli, dostarczanych przez badaczy odmiennych dziedzin, ułożyć czytelnikowi obraz słowiańskich zaświatów i przybliżyć jak Słowianie wyobrażali sobie porządek świata oraz jaki wpływa miało to na ich życie codzienne. Chcesz poznać jak radzili sobie nasi przodkowie w spotkaniu ze śmiercią? 

  40,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Studia nad dawną...

  Jeżeli interesują cię zagadnienia związane z historią, archeologią czy architekturą dawnej Polski to znalazłeś idealną pozycję dla siebie. Książka zawiera artykuły w formie krótkich monografii przygotowanych przez pokolenie polskich badaczy związanych z ośrodkami naukowymi Poznania, Szczecina, Krakowa i Gdańska. Wygląd wczesnośredniowiecznego Wawelu? Pieczęcie pierwszych Piastów? A może trochę o historii Gniezna? Przeczytaj sam i zagłęb się w dzieje dawnej Polski. 

  25,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Studia nad dawną...

  W czwartym tomie Studiów nad dawna Polską zawarte zostało siedem opracowań dotyczących dziejów państwa polskiego w okresie od wczesnego średniowiecza aż do schyłkowej dekady epoki. Zagadnienia są zróżnicowane tematycznie – od wielkiej wędrówki ludów w Wielkopolsce do opracowania na temat piętnastowiecznego rękopisu z dziełami Pseudo-Augustyn i Pseudo-Chryzostoma. A to wszystko spisane rękoma wybitnych polskich badaczy.  

  25,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Studia nad dawną polską V

  Kolejny tom, to kolejne siedem monografii, które zajmują się dogłębną analizą różnorodnych zagadnień z zakresu archeologii, archeozoologii, historii i architektury. Jeżeli jeszcze nie masz jej w swoim zbiorze to czas najwyższy by to zmienić i uzupełnić swoją biblioteczkę o kolejne cenne opracowania.  

  25,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Piastówny na tronach...

  Wiele miejsca w kronikach jest poświęconych wielkim Piastom i ich dokonaniom, ale co z ich córkami, siostrami czy żonami? Autorka przywraca pamięć o kobietach z dynastii Piastów, ukazując ich różnorodne losy i wpływy na dzieje nie tylko państwa polskiego, ale też innych narodów. Niektóre z nich były posłuszne i wycofane w cień męskich członków rodziny, inne silne i władcze. Może nadszedł czas by je poznać trochę bliżej?

  54,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Co się stało w 1018...

  Rok 1018 to dla państwa Polskiego czas niezwykle znaczący - rok sukcesów i umocnienia pozycji państwa na arenie politycznej wczesno-średniowiecznej Europy. Przemysław Urbańczyk prowadzi czytelnika przez 1018 r. wydarzenie po wydarzeniu, opisując działania i politykę Bolesława Chrobrego – pierwszego koronowanego władcy Polski. Okazuje się, że piastowanie tronu w średniowieczu nie jest takim łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy ambicje sięgają poza granice państwa.

  29,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Piastowie, legendy i...

  Czy zastanawiało cię kiedyś jak powstało państwo polskie, a pierwsi Piaści stali się Piastami? Autor odpowiedzi na te pytania poszukuje w kronikach sąsiednich krajów, przekazach podróżników i legendach dynastycznych, szczególnie tych przekazanych przez Galla Anonima. Porusza również kontrowersyjne zagadnienie niewolnictwa wśród Słowian. Jaka jest przyczyna utożsamiania pojęcia “niewolnik” oraz “Słowianin”? Na to i wiele innych pytań poznasz odpowiedź sięgając po tą pozycję.

  59,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Polska Piastów - Paweł...

  Książka rozpoczyna cykl lekkich, literackich esejów autorstwa Pawła Jasienicy, które zrozumieją nawet laicy w temacie historii Polski. Ten właśnie temat podejmuje autor, a dokładniej: historię początków Polski, formowanie się państwa feudalnego oraz dzieje ludzi, którzy w tym procesie uczestniczyli - od przodków Mieszka I aż do czasów dynastii Jagiellonów. Ich wzloty i upadki, decyzje i działania. W historii Polski nie brakuje też zdrad, rozłamów i wojen...ale tego dowiesz się już z książki.

  59,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Mitologia słowiańska -...

  Chcesz wiedzieć jak według Słowian powstał świat? A może kim są biesy i wąpierze? Jeżeli szukasz książki, która w przystępny sposób przedstawi ci mity i postacie z mitologii słowiańskiej to dobrze trafiłeś! W tej pięknej oprawie kryją się fabularne opowiadania, które wprowadzą cię w świat słowiańskich wierzeń. Mimo dodanej szczypty fikcji, wszystkie kulturowo-historyczne elementy są oparte o wiedzę naukową.

  54,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Mitologia słowiańska i...

  Pozycja obowiązkowa dla prawdziwych miłośników historii i pasjonatów kultury słowiańskiej. Brückner podjął się zgłębienia nie tylko zwyczajów pogańskich, ale również chrześcijańskich. W książce znajdziemy teksty i polemiki autora dotyczące słowiańskich bóstw, demonów, wierzeń ludowych i wiele innych. “Kiedy umiera Swaróg, strzygi przemieniają się w puszczyka, a spocone Słońce idzie się wykąpać w Nawii – czyli w co wierzyli nasi pradziadowie".

  59,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Mitologia słowiańska -...

  Książka napisana przez polskiego kulturoznawcę i historyka literatury polskiej – Aleksandra Brücknera. To naukowa pozycja traktująca o słowiańskich mitach, obrzędach i demonologii. Nie lada gratka dla osób, które chcą zgłębić swoją wiedzę na temat mitologii słowiańskiej.

  12,60 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Kultura muzyczna w...

  Katalog wystawy, na której mogliśmy dowiedzieć się, jak wytwarzano dawniej instrumenty, czy istniał pewien wzór średniowiecznego boys bandu, na czym wygrywano ówczesne szlagiery, a także przykłady ich tekstów. To wszystko w świetnym jakościowym wydaniu, z wieloma zdjęciami, ilustracjami i szczegółowymi opisami. Książka doskonała na prezent, zarówno dla fanów historii, jak i muzyki.

  35,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Słowianie Połabscy....

  Katalog wystawy, która opowiadała o ludności żyjącej pomiędzy dorzeczami Łaby, Odry i Haweli, a wybrzeżem Bałtyku. Z katalogu dowiemy się o tamtejszych osadach, o ich wojskowości i o tym w co wierzyli, zanim dotarło tam chrześcijaństwo. Wszystko w bogatej oprawie wizualnej oraz opatrzone szeroką bibliografią.

  35,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Zestaw Słowianie...

  Oczywiście, można kupować katalogi pojedynczo. Nikt tego nie krytykuje. Jednakże, co jeśli przy zakupie dwóch, można zaoszczędzić? Wydaje się to być kuszącą ofertą. W skład zestawu wchodzą następujące katalogi: "Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego" oraz "Słowianie Połabscy".

  60,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Zdobnictwo wczesnego...

  Jeżeli interesowała cię kiedyś estetyka wczesnego średniowiecza, to pozycja idealna do domowej biblioteczki. Każdy tom jest bogato ilustrowany i zawiera treści, które docenią zarówno artyści, rzemieślnicy czy projektanci, jak i osoby niezwiązane z kunsztem artystycznym. 

  49,00 zł