Powieści historyczne

Aktywne filtry

 • 0 Opinia(e) 
  Czas Bogini - Ewa Kassala

  Książka zabiera czytelnika w czasy, gdy Słowianie oddawali jeszcze cześć zapomnianym dzisiaj bogom i boginiom. Czasy magii, czarów, prymu szpetuch i czarownic, a także nadchodzących wielkich zmian. Początki państwa polskiego były burzliwe, a dawni bogowie mieli zostać zastąpieni nową religią - chrześcijaństwem. Jak w obliczu tych zmian poradził sobie Mieszko I? Bogowie, władza, intrygi i romanse – oto “Czas bogini”.

  49,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Czas Potęgi - Ewa Kassala

  Drugi tom fenomenalnej powieści historycznej, która ukazuje przełomowe wydarzenia okresu powstawania państwa Polskiego. Historia ożywiona zostaje barwnymi postaciami, w tym figurą Mieszka I i kapłanki Ragany. Z jednej strony ślub Mieszka z Dobrawą niosący za sobą nową wiarę, z drugiej strzegące rodzimych rytuałów i bogów kapłanki. Co tak naprawdę kryje się w sercu władcy? 

  49,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Piast - Grzegorz Gajek

  Usiądź wygodnie przed ogniskiem (ewentualnie kominkiem) i słuchaj, bo oto opowieść o Piaście - protoplaście dynastii Piastowskiej. Grzegorz Gajek baja czytelnika historią o dawnych Słowianach, o naszych korzeniach i o tym jak zwykły osierocony chłopiec stał się wielkim człowiekiem, o którym opowiadamy teraz legendy.  

  44,00 zł