Filtruj według

Cena

Cena

 • 10,00 zł - 100,00 zł

Dostępność

Dostępność

Księgozbiór

Księgozbiór

Aktywne filtry

 • 0 Opinia(e) 
  Co się zdarzyło w...

  No właśnie. Co się zdarzyło w Swarogowie? Jak żyją Słowianie, ich bogowie oraz inne istoty z mitologii? Tego wszystkiego twoje dziecko dowie się dzięki bogatemu tekstowi i ilustracjom z książki. Czas zanurzyć się w świat słowiańskich wierzeń i pokazać pociechom co nieco o naszej kulturze!

  49,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Bajanki Słowianki -...

  W każdym domu potrzebny jest chociaż jeden bajarz lub bajarka, którzy urozmaicą opowieściami życie codzienne domowników, a zwłaszcza tych najmłodszych. Może nadszedł czas by bajać o słowiańskich bogach i legendach? Z pewnością ci młodsi, ale i starsi słuchacze będą zachwyceni.

  39,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Borek i Bogowie...

  Poznajcie przygody chłopca, który przeniósł się w czasie! Nie potrzebował do tego żadnego wehikułu, a magiczny amulet, który zabrał go do czasów, gdy po ziemi stąpały bóstwa słowiańskie. Chłopiec podczas wędrówki dowiaduje się za co każde z bóstw jest odpowiedzialne, jak jest czczone oraz jakie obrzędy są odprawiane w jego imię. Lektura zainteresuje zarówno młodszych jak i starszych czytelników.

  43,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Borek i legendarne...

  Borek powraca z nowymi przygodami, chociaż tym razem w nieco innej odsłonie. Książka skupia się na przybliżeniu młodzieży legend i podań polskich poprzez śledzenie poczynań głównego bohatera oraz jego młodszego brata. Na dodatek każda strona książki przyciąga wzrok zdobieniami i ilustracjami. Tylko czytać!

  45,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Mitologia słowiańska -...

  Książka napisana przez polskiego kulturoznawcę i historyka literatury polskiej – Aleksandra Brücknera. To naukowa pozycja traktująca o słowiańskich mitach, obrzędach i demonologii. Nie lada gratka dla osób, które chcą zgłębić swoją wiedzę na temat mitologii słowiańskiej.

  21,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Mitologia słowiańska -...

  Chcesz wiedzieć jak według Słowian powstał świat? A może kim są biesy i wąpierze? Jeżeli szukasz książki, która w przystępny sposób przedstawi ci mity i postacie z mitologii słowiańskiej to dobrze trafiłeś! W tej pięknej oprawie kryją się fabularne opowiadania, które wprowadzą cię w świat słowiańskich wierzeń. Mimo dodanej szczypty fikcji, wszystkie kulturowo-historyczne elementy są oparte o wiedzę naukową.

  54,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Mitologia słowiańska i...

  Pozycja obowiązkowa dla prawdziwych miłośników historii i pasjonatów kultury słowiańskiej. Brückner podjął się zgłębienia nie tylko zwyczajów pogańskich, ale również chrześcijańskich. W książce znajdziemy teksty i polemiki autora dotyczące słowiańskich bóstw, demonów, wierzeń ludowych i wiele innych. “Kiedy umiera Swaróg, strzygi przemieniają się w puszczyka, a spocone Słońce idzie się wykąpać w Nawii – czyli w co wierzyli nasi pradziadowie".

  59,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Przygody z Mieszkiem I...

  Mieszko I był pierwszym historycznym władcą Polski i tak samo jak wprowadził Polskę w krąg kultury zachodniej, tak tutaj wprowadzi dzieci w świat historii poprzez rożne zagadki i łamigłówki.

  10,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Przygody z Dobrawą...

  Dobrawa to żona Mieszka I. Była też mamą Bolesława. To ona wprowadzała w świat małego Bolka, aż do ukończenia przez niego 7 lat, kiedy przeszedł pod opiekę ojca. Pomimo swojego czeskiego pochodzenia, Dobrawa pomoże Ci w lepszym poznaniu naszej historii, dzięki różnym zadaniom i zabawom.

  10,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Przygody z Bolesławem...

  Bolesław Chrobry również był pierwszy. A konkretniej był pierwszym królem Polski. Fakt ten podniósł znaczenie naszego państwa w ówczesnej Europie. Nasz Bolek, pomoże Ci zrozumieć różne zagadnienia z naszej historii w formie ciekawej zabawy.

  10,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Kolorowanka Pokoloruj...

  „Chodź, pomaluj mój świat” – tych słów użyłby zapewne Mieszko, dając tę kolorowankę małemu Bolkowi, gdyby tylko żyli w naszych czasach i znali piosenkę zespołu 2 plus 1. Możesz zrobić to Ty, drogi rodzicu i podarować swojej pociesze tę małą książeczkę, by mogło rozpocząć swoją przygodę z historią już od najmłodszych lat. Poza aspektem czysto rozrywkowym, kolorowanka posiada aspekty edukacyjne, dzięki którym pozna ważne daty oraz postaci dla tego momentu naszej historii.

  10,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Komiks Borka i Sambor...

  Borka i Sambor. Myszy - to druga część przygód uroczego rodzeństwa. Dla tych, którzy wiedzą co nieco o polskich legendach, domyślą się, że myszy kojarzą się bezpośrednio z Popielem. A jak to się stało, że Borka i Sambor mieli z nim do czynienia? Tego dowiecie się w tej części komiksu.

  18,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Komiks Borka i Sambor...

  Legenda o smoku wawelskim to jedna z najpopularniejszych polskich legend. Ta skrzydlata gadzina dorobiła się nawet własnego pomnika. A to dopiero celebryta. Ze smokiem związany jest szewczyk Dratewka, ale jak nasze rodzeństwo dostało się do Krakowa i co tam robili? O tym, dowiecie się po przeczytaniu tego komiksu.

  18,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Komiks Borka i Sambor...

  Harry Potter był określany jako “chłopiec, który przeżył”. My naszego Mieszka możemy nazwać “chłopcem, który przejrzał”. Miał być on ślepy, lecz w momencie ukończenia 7 lat cudownie przejrzał, a podobno Borka i Sambor mu w tym pomogli. Przeczytajcie i dowiedzcie się jak!

  18,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Komiks Borka i Sambor...

  To już piąta część przygód naszego słowiańskiego rodzeństwa! Tym razem zadarli z wiedźmą, mają do czynienia z wilkami i zjawiają się na… turnieju łuczniczym. Co wyniknęło z tego wszystkiego i jak zakończyła się kolejna przygoda Borki i Sambora? Jesteście ciekawi? Przeczytajcie koniecznie!

  18,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Komiks Borka i Sambor...

  Nasi mali bohaterowie przeżyli już wiele przygód. Pomagali zbłąkanym wędrowcom, przegnali Popiela, czy wplątali się w ekscytujący wir wydarzeń z takimi postaciami jak: Mieszko, Dratewka, Milena. Tym razem poznają kogoś z mroźnej Skandynawii - chłopca o imieniu Sven. Jakie czekają ich przygody i czym są tytułowe Domowiki, przekonacie się w najnowszej części przygód Borki i Sambora.

  20,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Zestaw Komiksów Borka...

  Komiksy to fajna sprawa. Ich minusem jednak jest to, że czyta się je szybko, a chciałoby się więcej. Mamy na to rozwiązanie. Pięć części przygód naszego rodzeństwa Borki i Sambora w zestawie to nie tylko zaoszczędzenie kilku złotówek, ale także frajda na dłuższy czas!

  50,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Kultura muzyczna w...

  Katalog wystawy, na której mogliśmy dowiedzieć się, jak wytwarzano dawniej instrumenty, czy istniał pewien wzór średniowiecznego boys bandu, na czym wygrywano ówczesne szlagiery, a także przykłady ich tekstów. To wszystko w świetnym jakościowym wydaniu, z wieloma zdjęciami, ilustracjami i szczegółowymi opisami. Książka doskonała na prezent, zarówno dla fanów historii, jak i muzyki.

  35,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Zestaw Słowianie...

  Oczywiście, można kupować katalogi pojedynczo. Nikt tego nie krytykuje. Jednakże, co jeśli przy zakupie dwóch, można zaoszczędzić? Wydaje się to być kuszącą ofertą. W skład zestawu wchodzą następujące katalogi: "Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego" oraz "Słowianie Połabscy".

  60,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Słowianie Połabscy....

  Katalog wystawy, która opowiadała o ludności żyjącej pomiędzy dorzeczami Łaby, Odry i Haweli, a wybrzeżem Bałtyku. Z katalogu dowiemy się o tamtejszych osadach, o ich wojskowości i o tym w co wierzyli, zanim dotarło tam chrześcijaństwo. Wszystko w bogatej oprawie wizualnej oraz opatrzone szeroką bibliografią.

  35,00 zł