Filtruj według

Cena

Cena

 • 10,00 zł - 100,00 zł

Dostępność

Dostępność

Księgozbiór

Księgozbiór

Aktywne filtry

 • 0 Opinia(e) 
  Kajko i Kokosz – Nowe...

  Kto nie zna jeszcze Kajko i Kokosza - bohaterów słynnej serii polskich komiksów autorstwa Janusza Christy? Nasi ulubieńcy powracają w nowym wydaniu (i to dosłownie) w cyklu "Kajko i Kokosz- Nowe przygody"! Kajko i Kokosz wychodzą prosto spod ołówka znanych polskich rysowników i scenarzystów by znów zadziwić swoimi przygodami. W tym wydaniu powraca również ulubiony bohater wielu dzieci - Miluś. 

  34,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Czas Bogini - Ewa Kassala

  Książka zabiera czytelnika w czasy, gdy Słowianie oddawali jeszcze cześć zapomnianym dzisiaj bogom i boginiom. Czasy magii, czarów, prymu szpetuch i czarownic, a także nadchodzących wielkich zmian. Początki państwa polskiego były burzliwe, a dawni bogowie mieli zostać zastąpieni nową religią - chrześcijaństwem. Jak w obliczu tych zmian poradził sobie Mieszko I? Bogowie, władza, intrygi i romanse – oto “Czas bogini”.

  49,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Piastowskie orły - G....

  Przekonaj najmłodszych w swoim domu, że historia Polski nie sprowadza się do paru dat i nieciekawych postaci widzianych przelotnie w podręcznikach szkolnych. “Piastowskie orły” zabiorą młodych czytelników w podróż w czasie, gdzie czekają ich barwne figury historyczne, nieoczekiwane wydarzenia i zwroty akcji! 

  39,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Słowiańskie zaświaty....

  Autor podjął się niełatwego zadania by z różnych źródłowych puzzli, dostarczanych przez badaczy odmiennych dziedzin, ułożyć czytelnikowi obraz słowiańskich zaświatów i przybliżyć jak Słowianie wyobrażali sobie porządek świata oraz jaki wpływa miało to na ich życie codzienne. Chcesz poznać jak radzili sobie nasi przodkowie w spotkaniu ze śmiercią? 

  40,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Czas Potęgi - Ewa Kassala

  Drugi tom fenomenalnej powieści historycznej, która ukazuje przełomowe wydarzenia okresu powstawania państwa Polskiego. Historia ożywiona zostaje barwnymi postaciami, w tym figurą Mieszka I i kapłanki Ragany. Z jednej strony ślub Mieszka z Dobrawą niosący za sobą nową wiarę, z drugiej strzegące rodzimych rytuałów i bogów kapłanki. Co tak naprawdę kryje się w sercu władcy? 

  49,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Mieszko ty wikingu ! -...

  Podróże w czasie są możliwe! A przynajmniej w czasach, w których żyją młodzi bohaterowie naszej książki. Ich lekcje historii wyglądają dość nietypowo. Pan Cebula (nauczyciel historii) wysyła swoich uczniów w podróż do X wieku. Mają oni znaleźć odpowiedź na pytanie: czy Mieszko był wikingiem? Książka odkryje przez młodymi czytelnikami najróżniejsze fakty i ciekawostki historyczne ( i to z humorem!)

  35,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Studia nad dawną...

  Jeżeli interesują cię zagadnienia związane z historią, archeologią czy architekturą dawnej Polski to znalazłeś idealną pozycję dla siebie. Książka zawiera artykuły w formie krótkich monografii przygotowanych przez pokolenie polskich badaczy związanych z ośrodkami naukowymi Poznania, Szczecina, Krakowa i Gdańska. Wygląd wczesnośredniowiecznego Wawelu? Pieczęcie pierwszych Piastów? A może trochę o historii Gniezna? Przeczytaj sam i zagłęb się w dzieje dawnej Polski. 

  25,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Zestaw Komiksów Borka...

  Komiksy to fajna sprawa. Ich minusem jednak jest to, że czyta się je szybko, a chciałoby się więcej. Mamy na to rozwiązanie. Pięć części przygód naszego rodzeństwa Borki i Sambora w zestawie to nie tylko zaoszczędzenie kilku złotówek, ale także frajda na dłuższy czas!

  50,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Jak zdobyłeś korone,...

  Podróże w czasie są możliwe! A przynajmniej w czasach, w których żyją młodzi bohaterowie naszej książki. Dwunastoletnia Ela wraz z przyjaciółmi wędruje do czasów Bolesława Chrobrego by dowiedzieć się jak stał się królem. Przy okazji nastolatkowie poznają wiele nietypowych ciekawostek. 

  35,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Piast - Grzegorz Gajek

  Usiądź wygodnie przed ogniskiem (ewentualnie kominkiem) i słuchaj, bo oto opowieść o Piaście - protoplaście dynastii Piastowskiej. Grzegorz Gajek baja czytelnika historią o dawnych Słowianach, o naszych korzeniach i o tym jak zwykły osierocony chłopiec stał się wielkim człowiekiem, o którym opowiadamy teraz legendy.  

  44,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Studia nad dawną...

  W czwartym tomie Studiów nad dawna Polską zawarte zostało siedem opracowań dotyczących dziejów państwa polskiego w okresie od wczesnego średniowiecza aż do schyłkowej dekady epoki. Zagadnienia są zróżnicowane tematycznie – od wielkiej wędrówki ludów w Wielkopolsce do opracowania na temat piętnastowiecznego rękopisu z dziełami Pseudo-Augustyn i Pseudo-Chryzostoma. A to wszystko spisane rękoma wybitnych polskich badaczy.  

  25,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Komiks Borka i Sambor...

  Borka i Sambor. Myszy - to druga część przygód uroczego rodzeństwa. Dla tych, którzy wiedzą co nieco o polskich legendach, domyślą się, że myszy kojarzą się bezpośrednio z Popielem. A jak to się stało, że Borka i Sambor mieli z nim do czynienia? Tego dowiecie się w tej części komiksu.

  18,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Studia nad dawną polską V

  Kolejny tom, to kolejne siedem monografii, które zajmują się dogłębną analizą różnorodnych zagadnień z zakresu archeologii, archeozoologii, historii i architektury. Jeżeli jeszcze nie masz jej w swoim zbiorze to czas najwyższy by to zmienić i uzupełnić swoją biblioteczkę o kolejne cenne opracowania.  

  25,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Co się zdarzyło w...

  No właśnie. Co się zdarzyło w Swarogowie? Jak żyją Słowianie, ich bogowie oraz inne istoty z mitologii? Tego wszystkiego twoje dziecko dowie się dzięki bogatemu tekstowi i ilustracjom z książki. Czas zanurzyć się w świat słowiańskich wierzeń i pokazać pociechom co nieco o naszej kulturze!

  49,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Komiks Borka i Sambor...

  Legenda o smoku wawelskim to jedna z najpopularniejszych polskich legend. Ta skrzydlata gadzina dorobiła się nawet własnego pomnika. A to dopiero celebryta. Ze smokiem związany jest szewczyk Dratewka, ale jak nasze rodzeństwo dostało się do Krakowa i co tam robili? O tym, dowiecie się po przeczytaniu tego komiksu.

  18,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Piastówny na tronach...

  Wiele miejsca w kronikach jest poświęconych wielkim Piastom i ich dokonaniom, ale co z ich córkami, siostrami czy żonami? Autorka przywraca pamięć o kobietach z dynastii Piastów, ukazując ich różnorodne losy i wpływy na dzieje nie tylko państwa polskiego, ale też innych narodów. Niektóre z nich były posłuszne i wycofane w cień męskich członków rodziny, inne silne i władcze. Może nadszedł czas by je poznać trochę bliżej?

  54,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Bajanki Słowianki -...

  W każdym domu potrzebny jest chociaż jeden bajarz lub bajarka, którzy urozmaicą opowieściami życie codzienne domowników, a zwłaszcza tych najmłodszych. Może nadszedł czas by bajać o słowiańskich bogach i legendach? Z pewnością ci młodsi, ale i starsi słuchacze będą zachwyceni.

  39,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Komiks Borka i Sambor...

  Harry Potter był określany jako “chłopiec, który przeżył”. My naszego Mieszka możemy nazwać “chłopcem, który przejrzał”. Miał być on ślepy, lecz w momencie ukończenia 7 lat cudownie przejrzał, a podobno Borka i Sambor mu w tym pomogli. Przeczytajcie i dowiedzcie się jak!

  18,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Kolorowanka Bajanki...

  O słowiańskich legendach, bogach i demonach można przeczytać w “Bajankach Słowiankach”. Teraz twoja pociecha może również ozdobić ilustracje z książki swoimi barwami i ożywić słowiańskie mity na swój własny sposób!  

  10,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Co się stało w 1018...

  Rok 1018 to dla państwa Polskiego czas niezwykle znaczący - rok sukcesów i umocnienia pozycji państwa na arenie politycznej wczesno-średniowiecznej Europy. Przemysław Urbańczyk prowadzi czytelnika przez 1018 r. wydarzenie po wydarzeniu, opisując działania i politykę Bolesława Chrobrego – pierwszego koronowanego władcy Polski. Okazuje się, że piastowanie tronu w średniowieczu nie jest takim łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy ambicje sięgają poza granice państwa.

  29,00 zł