Nowości

Nowości

Nowości

Aktywne filtry

 • 0 Opinia(e) 
  Kajko i Kokosz – Nowe...

  Kto nie zna jeszcze Kajko i Kokosza - bohaterów słynnej serii polskich komiksów autorstwa Janusza Christy? Nasi ulubieńcy powracają w nowym wydaniu (i to dosłownie) w cyklu "Kajko i Kokosz- Nowe przygody"! Kajko i Kokosz wychodzą prosto spod ołówka znanych polskich rysowników i scenarzystów by znów zadziwić swoimi przygodami. W tym wydaniu powraca również ulubiony bohater wielu dzieci - Miluś. 

  34,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Kolorowanka Bajanki...

  O słowiańskich legendach, bogach i demonach można przeczytać w “Bajankach Słowiankach”. Teraz twoja pociecha może również ozdobić ilustracje z książki swoimi barwami i ożywić słowiańskie mity na swój własny sposób!  

  10,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Lunula polska -...

  Lunula to niezwykły symbol, który od wieków fascynuje ludzi swoją prostotą i elegancją. Ta delikatna, półksiężycowata forma jest nie tylko piękną ozdobą, ale także zawiera ważną dla kultury słowiańskiej symbolikę. Dla Słowianek lunula to symbolem kobiecości, płodności oraz ochrony przed złem. Tak jak mężczyznę utożsamiano ze słońcem, tak kobieta była wiązana z księżycem. Odkryj magię lunuli i noś biżuterię jak Słowianki przed tobą!

  90,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Piastówny na tronach...

  Wiele miejsca w kronikach jest poświęconych wielkim Piastom i ich dokonaniom, ale co z ich córkami, siostrami czy żonami? Autorka przywraca pamięć o kobietach z dynastii Piastów, ukazując ich różnorodne losy i wpływy na dzieje nie tylko państwa polskiego, ale też innych narodów. Niektóre z nich były posłuszne i wycofane w cień męskich członków rodziny, inne silne i władcze. Może nadszedł czas by je poznać trochę bliżej?

  55,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Studia nad dawną...

  Jeżeli interesują cię zagadnienia związane z historią, archeologią czy architekturą dawnej Polski to znalazłeś idealną pozycję dla siebie. Książka zawiera artykuły w formie krótkich monografii przygotowanych przez pokolenie polskich badaczy związanych z ośrodkami naukowymi Poznania, Szczecina, Krakowa i Gdańska. Wygląd wczesnośredniowiecznego Wawelu? Pieczęcie pierwszych Piastów? A może trochę o historii Gniezna? Przeczytaj sam i zagłęb się w dzieje dawnej Polski. 

  25,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Studia nad dawną...

  W czwartym tomie Studiów nad dawna Polską zawarte zostało siedem opracowań dotyczących dziejów państwa polskiego w okresie od wczesnego średniowiecza aż do schyłkowej dekady epoki. Zagadnienia są zróżnicowane tematycznie – od wielkiej wędrówki ludów w Wielkopolsce do opracowania na temat piętnastowiecznego rękopisu z dziełami Pseudo-Augustyn i Pseudo-Chryzostoma. A to wszystko spisane rękoma wybitnych polskich badaczy.  

  25,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Studia nad dawną polską V

  Kolejny tom, to kolejne siedem monografii, które zajmują się dogłębną analizą różnorodnych zagadnień z zakresu archeologii, archeozoologii, historii i architektury. Jeżeli jeszcze nie masz jej w swoim zbiorze to czas najwyższy by to zmienić i uzupełnić swoją biblioteczkę o kolejne cenne opracowania.  

  25,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Polska Piastów - Paweł...

  Książka rozpoczyna cykl lekkich, literackich esejów autorstwa Pawła Jasienicy, które zrozumieją nawet laicy w temacie historii Polski. Ten właśnie temat podejmuje autor, a dokładniej: historię początków Polski, formowanie się państwa feudalnego oraz dzieje ludzi, którzy w tym procesie uczestniczyli - od przodków Mieszka I aż do czasów dynastii Jagiellonów. Ich wzloty i upadki, decyzje i działania. W historii Polski nie brakuje też zdrad, rozłamów i wojen...ale tego dowiesz się już z książki.

  59,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Piastowie, legendy i...

  Czy zastanawiało cię kiedyś jak powstało państwo polskie, a pierwsi Piaści stali się Piastami? Autor odpowiedzi na te pytania poszukuje w kronikach sąsiednich krajów, przekazach podróżników i legendach dynastycznych, szczególnie tych przekazanych przez Galla Anonima. Porusza również kontrowersyjne zagadnienie niewolnictwa wśród Słowian. Jaka jest przyczyna utożsamiania pojęcia “niewolnik” oraz “Słowianin”? Na to i wiele innych pytań poznasz odpowiedź sięgając po tą pozycję.

  59,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Zamachy na Piastów -...

  Zamachy, mordy, porwania, niewyjaśnione zgony, czyli co działo się na piastowskim dworze w średniowieczu i jak radzili sobie Piastowie w nieustannej grze o tron. Nie zawsze chodziło o względy polityczne, czasami pobudki zamachowców były bardziej personalne. Na pytanie co dokładnie ich popychało do popełniania niewybaczalnych czynów i jak wpływało to na historię wielkiego piastowskiego rodu próbuje odpowiedzieć Agnieszka Teterycz-Puzio. Lektura idealna dla pasjonatów historii.

  39,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Mitologia słowiańska -...

  Chcesz wiedzieć jak według Słowian powstał świat? A może kim są biesy i wąpierze? Jeżeli szukasz książki, która w przystępny sposób przedstawi ci mity i postacie z mitologii słowiańskiej to dobrze trafiłeś! W tej pięknej oprawie kryją się fabularne opowiadania, które wprowadzą cię w świat słowiańskich wierzeń. Mimo dodanej szczypty fikcji, wszystkie kulturowo-historyczne elementy są oparte o wiedzę naukową.

  54,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Mitologia słowiańska i...

  Pozycja obowiązkowa dla prawdziwych miłośników historii i pasjonatów kultury słowiańskiej. Brückner podjął się zgłębienia nie tylko zwyczajów pogańskich, ale również chrześcijańskich. W książce znajdziemy teksty i polemiki autora dotyczące słowiańskich bóstw, demonów, wierzeń ludowych i wiele innych. “Kiedy umiera Swaróg, strzygi przemieniają się w puszczyka, a spocone Słońce idzie się wykąpać w Nawii – czyli w co wierzyli nasi pradziadowie".

  59,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Mitologia słowiańska -...

  Książka napisana przez polskiego kulturoznawcę i historyka literatury polskiej – Aleksandra Brücknera. To naukowa pozycja traktująca o słowiańskich mitach, obrzędach i demonologii. Nie lada gratka dla osób, które chcą zgłębić swoją wiedzę na temat mitologii słowiańskiej.

  21,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Co się zdarzyło w...

  No właśnie. Co się zdarzyło w Swarogowie? Jak żyją Słowianie, ich bogowie oraz inne istoty z mitologii? Tego wszystkiego twoje dziecko dowie się dzięki bogatemu tekstowi i ilustracjom z książki. Czas zanurzyć się w świat słowiańskich wierzeń i pokazać pociechom co nieco o naszej kulturze!

  49,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Świeca sojowa Gród...

  Dymny, delikatny zapach palonego drewna w połączeniu ze świeżą sosnową nutą przeniesie cię do wczesnośredniowiecznego grodu Piastów. Wyobraź sobie jak kroczysz po otoczonej drewnianą palisadą osadzie. Tak niewiele wystarczy by przenieść się w czasie i przespacerować śladami historii…cóż, można też przyjść do naszego muzeum!

  39,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Świeca sojowa Łąki...

  Kwiaty magnolii powszechnie symbolizują szczerość i szlachetność. Może to właśnie te cechy Dobrawy przekonały Mieszka I do przyjęcia chrztu, co zadecydowało o późniejszych losach Polski. Tego co czuł Mieszko już się nie dowiemy. Za to pewne jest, że nasza świeca zachwyci cię pięknym, delikatnym zapachem magnolii, który jak za sprawą magii zamieni twój dom w łąkę pełną kwiatów.

  39,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Świeca sojowa Sandały...

  Niech nie zmyli cię nazwa. Świeca ze składników równie szlachetnych co odzienie pół legendarnej córki Mieszka I i Dobrawy, która u swoich stóp miała całą Skandynawię. Prosto z opowieści i legend, owiana tajemnicą kobieta znana ze swojej urody i niezwykłych ambicji. Jej sandały zabrały ją nad otoczone trzema morzami trony królewskie…a gdzie zabiorą ciebie?

  39,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Świeca sojowa Wakacje...

  Czasami nawet sam Piast musi dać sobie chwilę na odpoczynek między toczeniem wojen, podbijaniem ziem i chrystianizacją. Zwłaszcza gdy ziemie te sięgają aż po-morze. Nasza świeca pozwala się zrelaksować i nacieszyć morskimi zapachami dokładnie tak samo jak wakacje nad Bałtykiem. Podaruj sobie chwilę spokoju z morską bryzą i nutą cytrynową, którą nie pogardziłby sam Krzywousty. 

  39,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Świeca sojowa Woń...

  To właśnie w pałacu władcy kwitło życie dworskie pełne przepychu, biesiad, ceremonii i barwnych gości. Nasza świeca roztacza zapach bogaty niczym woń ulatująca zza drzwi piastowskiego palatium. Pozwól sobie na iście królewskie traktowanie. Niech w twoim domu pachnie dworskim przepychem (z nutą cytryny i mięty).

  39,00 zł
 • 0 Opinia(e) 
  Koszulka 966 męska

  Kiedyś chrzty wyglądały nieco inaczej. Nie tak jak dzisiaj kilka kropelek na główkę, tylko dawano niekiedy potężnego nura w baptysterium! A ten konkretny chrzest był ważny dla całego kraju, bo to dzięki niemu znaleźliśmy się w kręgu kultury zachodniej.

  80,00 zł